hd03-1320.jpg
WeerAlarm uitgegeven zie menu weer/weeralarm

Verwachting Veluwe 16:50: Vrijwel onbewolkt (zonnig/helder) 29.0°C Windkracht 1 Bft O

Verwachting op dinsdag 23 juni 2026 om 02:15

De eerste week van de zomer verloopt historisch heet. Er worden temperaturen verwacht die op vrijdag zelfs in het zuidoosten kunnen oplopen richting de 40 graden. Het KNMI heeft voor de extreme hitte vanaf morgen code oranje afgegeven, behalve in het noorden van het land.

Ree van het ijs geblazen

In Duitsland Schleswig-Holstein bij Eutin heeft de politie een bijzondere redding vanuit de lucht verricht. Wonderbaarlijk mooi. Gisteren heeft een helicopter van de Duitse politie wel een heel knap staaltje van vliegwerk boven de Süseler See laten zien.

Na alle negatieve berichten in Nederland over de Herten en Ecoducten nu eens een bericht hoe het allemaal ook kan. Het bericht komt wel uit Duitsland maar misschien kunnen ze er hier in Gelderland nog wat leren van deze beslist niet ongevaarlijke redding. Een Ree die in het dunne ijs van de Süseler See zat vast gevroren was ten dode opgeschreven toen het na een uur nog niet was gelukt om het beestje uit zijn benarde positie te bevrijden. Het beste was om het dier uit zijn lijden te verlossen maar bleek te gevaarlijk voor omstanders aan de overkant van het meer. Op dat moment kwam er een helicopter van de Duitse politie en door de vindingrijkheid van de piloot kon het dier worden gered. Het dier is door de heli richting de wal geblazen en kon zo van een noodlottig einde gered worden. Toen het dier op de vaste wal kwam heeft het na enig wankelen besloten om er vandoor te gaan.

(bron: Stuttgarter Zeitung)

 

Deel dit artikel